Podcast: Koučink v přírodě má smysl Spotify | Apple | Google

Poslechněte si podcast se mnou: Koučink v přírodě má smysl na Spotify | Apple podcasts | Google podcasts

GOkoučink

S nadsázkou říkám že: Metoda, kterou budou jednou hradit zdravotní pojišťovny.”

 

GOkoučink je má vlastní metoda, která opečovává vaši mysl i tělo, protože propojuje:

  • koučink,
  • pohyb,
  • pobyt v přírodě,
  • neurolingvistické programování,
  • mindfulness.

Při GOkoučinku jste velmi efektivní!

Samozřejmě pracujete na svém tématu (takže se posunujete v životě dál). Ale díky tomu, že zklidňujete mysl v přírodě, dýcháte čerstvý vzduch a lépe tak okysličujete mozek, dáváte prostor novým, pozitivním myšlenkám a nápadům.

Chůze

Neoddělitelnou součástí GOkoučinku je chůze. Je to nejjednodušší
a nejpřirozenější forma pohybové aktivity, která má na naše tělo řadu blahodárných účinků. Chodit tedy musíte hlavně vy. Já se ráda připojím, ale v případě potřeby nás dobře dokáže propojit i technika.

Koučink je sám o sobě skvělá metoda, ale GOkoučink ji posouvá ještě mnohem dál. Asi jako když vyměníte černobílou televizi za 3D kino.

Vnější prostředí vždy přesně zrcadlilo moje pocity a to, o čem jsem mluvila.

Janu Štěpánkovou i GOkoučink určitě vřele doporučuji.

Mgr. Alžběta Vintrová

Jaké  pozitivní změny, kromě posunu v práci na svém tématu, pozorují klientky při dlouhodobé spolupráci formou GOkoučinku?

Už po prvním setkání se cítí uvolněnější, radostnější
a motivovanější
k plnění nových cílů.

S dalšími setkáními přibývají pochvaly na kvalitnější spánek, lepší soustředění, zlepšení paměti nebo komunikačních dovedností.

Možná vás teď napadá:

Nebude mě pohyb při přemýšlení omezovat?

Právě naopak, pohyb a okolní prostředí koučink nezdržují, ale obohacují ho o nové podněty, které vám mohou dát odpovědi na otázky. Chůzi vnímám jako základní a nejjednodušší formu přirozeného pohybu (nebo sportu, chcete-li). Je to lehká aktivita, při které se můžete plně věnovat svému tématu.

Vím, že jste z Prahy, ale já jsem ze Zlína. Můžeme GOkoučink praktikovat i na dálku?

Určitě ano. Za poslední půlrok jsem se o tom, hlavně díky pandemii koronaviru, jasně přesvědčila. Na úvod setkání můžeme udělat například krátký videochat, aby obě strany získaly představu o tom, kde se ta druhá nachází, co má na sobě a v jakém je prostředí. Pak stačí přepnout na klasický hovor (doporučuju sluchátka), abyste se mohla lépe soustředit na cestu a okolní vjemy a měla ruce volné.

Dá se GOkoučink provozovat i ve městě?

Smyslem GOkoučinku je dodat klientce kromě koučování také všestranně prospěšné přírodní podněty. Za těmi není nutné vyrážet do hlubokých lesů. I v jinak rušných městech je naštěstí dostatek parků a klidné zeleně, kde se dá GOkoučink provozovat.

A co, když nám počasí právě nepřeje a je zima nebo déšť?

V lesních školkách se říká, že neexistuje špatné počasí, jen špatné oblečení. Pro GOkoučink to platí úplně stejně. Oblečení, ale hlavně obuv přizpůsobte počasí a zaručuju vám, že příliv energie, motivace a endorfinů a triumfální pocit z překročení vlastní komfortní zóny za tu trochu nepohodlí rozhodně stojí. Do kavárny či kanceláře se přece můžeme vydat vždycky.

Pokud nemáte zájem zapojit do koučinku chůzi a pobyt v přírodě, objednejte se ke mně na standardní koučink.

Většinu odpovědí máme v sobě a ty ostatní nalezneme v přírodě.

Pojďme je tam hledat spolu.

Chci se objednat na GOkoučink: