Podcast: Koučink v přírodě má smysl Spotify | Apple | Google

Poslechněte si podcast se mnou: Koučink v přírodě má smysl na Spotify | Apple podcasts | Google podcasts

Ach ta novoroční předsevzetí

11. 1. 2022 | Osobní rozvoj

Kdysi jsem si jich pár dala a většinou to nedopadlo…vlastně dopadlo, ale jinak:-) A tak jsem po zkušenostech už před lety od tohoto nápadu upustila.

Pořád mi ale vrtalo hlavou, proč nějaká část mne ta předsevzetí řeší a druhá, jako by je bojkotovala, takže vlastně ani nemá smysl žádná předsevzetí dělat?

A postupem času jsem na to přišla!

Jedna moje část má velký smysl pro pořádek a systém. Má ráda věci srovnané, úhledné, ať už jde o excelovské tabulky nebo šuplíky s tričkama.

Pak je tam ta druhá, která se řídí intuicí, neplánuje, anebo jen velmi jemně, umí z minuty na minutu změnit program, anebo se přizpůsobit nové situaci. Je to takový eklektik, který holduje neustálé změně a má ji rád.

Sebepoznání. Je to totiž všechno o mě a mém vnitřní nastavení, mých hodnotách. Potřebuji mít volnost, svobodu, která je jednou z mých výsostných hodnot, nesvazovat se příliš mnoha úkoly a termíny, naopak nechat řadu věcí plynout a jen průběžně je kultivovat.

Cenné uvědomění bylo, že ta startovní čára nemusí mít právě datum 1.1., a že začít s jakoukoliv změnou přece mohu kdykoliv. Kdykoliv se mohu rozhodnout něco do svého života přidat, zařadit, anebo také opustit. Čas od času neuškodí malá vnitřní revize, zkrátka proces sebepoznávání nikdy nekončí.

Jsem to já, kdo si utváří svůj svět a jsem tedy plně zodpovědná za to, co a kdo do něj (ne)patří. Mám tu úžasnou možnost rozhodovat se podle sebe, svých pocitů a svého rozumu.
Mám ale také za svůj život odpovědnost, a proto si hrdě nesu všechna rizika, která svými rozhodnutími podstupuji. Když vím, že jsou opravdu má, autentická, rozhoduji se mnohem snáze. Jsem v souladu se sebou sama.

Tak vám přeji, ať si ten letošní rok užijete podle svých představ a pokud snad tu lehkost a sebejistotu v sobě necítíte, není nic snazšího, než se mi ozvat a můžeme to společně probrat.
Domluvte si nezávazné půlhodinové povídání: https://www.janastepankova.cz/kontakt/